Plavby Costa s CK Orbis Link - Vyjádření společnosti Orbis Link k nehodě lodi Costa Concordia
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Jste zde: Costa Public relations Vyjádření společnosti Orbis Link k nehodě lodi Costa…

Vyjádření společnosti Orbis Link k nehodě lodi Costa Concordia

V sobotu 14. ledna jsme s úžasem a v šoku spolu se stovkami tisíc dalších diváků sledovali dramatické záběry poškozené lodi Costa Concordia. Havárie takového rozsahu má pro nás, jako pro obchodní zastoupení Costa Crociere v ČR a na Slovensku, mnohem hlubší rozměr, než jen ztrátu zaoceánského plavidla. Vnímáme tuto událost výrazně intenzivněji, protože námořní plavby jsou pro nás bez nadsázky osobní záležitost a na Concordii se mnozí z nás a z našich blízkých dokonce opakovaně plavili.
 
Každá taková nehoda je obrovskou ztrátou, zejména pokud při ní přijdou o život lidé. Není překvapivé, že nic obdobného za 8 let naší spolupráce s Costa Crociere nepamatujeme – žádná taková událost se totiž společnosti Costa nestala celých 64 let pořádání okružních výletních plaveb. Stejně tak jsou v celém sektoru okružních plaveb takto těžké havárie naprostou výjimkou a o to více jsme byli šokováni tím, co se Concordii událo.
 
Těžko v tuto chvíli hodnotit, co přesně způsobilo nehodu. Z informací, které nám však jsou v současnosti dostupné, vyplývá, že selhala osoba, která naopak měla bezpečnost plavby garantovat – kapitán lodi. Taková jsou pravidla moderní dopravy: dáváme důvěru člověku a jeho přesným a zkušeným rozhodnutím, abychom eliminovali možnost selhání techniky. A stejně jako v letecké dopravě, selže-li lidský faktor, mohou být následky tragické.
 
Všichni naši klienti, kteří se na plavbu lodí připravovali a měli už zakoupené lodní lístky, jsou s námi samozřejmě v kontaktu a řešíme s nimi, jakým způsobem můžeme jejich plánovanou dovolenou pomoci uskutečnit na jiné lodi a v jiném termínu. Velmi nás těší, že těch, které by tato událost odradila od cestování lodí, je velmi málo. Stejně tak to cítíme i my - jedna, jakkoliv velmi nešťastná událost, nečiní z okružních plaveb méně bezpečný způsob trávení dovolené.
 
Costa Crociere se za více než půlstoletí pořádání okružních plaveb stala největší lodní společností v tomto segmentu v Evropě. Je také součástí největšího světového lodního konglomerátu Carnival Corporation. Této pozice nedosáhla shodou příznivých okolností, ale dlouhodobým poskytováním velmi kvalitních služeb a pečlivým dodržováním veškerých bezpečnostních, organizačních, ekologických a právních předpisů, které poskytují plavbám lodí rámec. Proto jsme přesvědčeni, že Concordia nezmění vnímání okružních plaveb českými klienty a že ztráta lidských životů i lodi samotné naopak přispěje k dalšímu zlepšení bezpečnosti lodní dopravy.
 
René Močuba, jednatel společnosti Orbis Link, s.r.o,
která je obchodním zastoupením Costa Crociere pro ČR a SR.
 
18. 1. 2012