Plavby Costa s CK Orbis Link - Poskytuje lodní společnost lékařskou pomoc?
X
+420 702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Celebrity Equinox - Plavba na ostrovy Karibiku

13-denní plavba
strava: plná penze
od 30 410

Emerald Princess - Plavba z Floridy skrz Panamský průplav do Los Angeles

16-denní plavba
strava: plná penze
od 44 420
Jste zde: Costa Dotazy Poskytuje lodní společnost lékařskou pomoc?

Poskytuje lodní společnost lékařskou pomoc?

Na lodi je nepřetržitá lékařská služba. Do určité výše jsou poplatky placené cestujícím. Vyšší cena je účtována přímo příslušné pojišťovně.
Informace lodních společností k výskytu viru Zika.

 

 

Informace pro cestující do oblastí s výskytem viru zika

Vzhledem k výskytu viru Zika v některých cílových oblastech, doporučujeme vzít si s sebou repelent proti komárům obsahující látku Diethyltoluamid - DEET (min. 20%).
 
 
Informace lodní společnosti Carnival:
 
Příznaky nemoci: (projeví se pouze u 1 z 5 infikovaných)
- mírná horečka
- zánět spojivek (červené, bolavé oči)
- bolest hlavy
- bolavé klouby
- vyrážka
 
Inkubační doba není známa, ale trvá pravděpodobně několik dnů až 1 týden. Nemoc je obvykle mírná a příznaky trvají několik dnů až 1 týden. Virus zůstává v krvi obvykle několik dnů, ale u některých lidí může přetrvávat i déle. Úmrtí jsou extrémně vzácná.
 
 
Místa výskytu v Karibiku (únor 2016): Barbados, Dominikánská republika, Guadeloupe, Haiti, Martinique, Portoriko, Saint Marten, Jamajka, Britské Panenské ostrovy.

 
Komáři se vyskytují především v blízkosti stojatých vod, včetně nádob, květináčů a váz, a to především během dne. Virus se může rozšířit z těhotné ženy na nenarozené dítě v době těhotenství nebo v době porodu. Může dojít k vážnému poškození mozku dítěte a dalším komplikacím.
 
Prevence:
Neexistuje žádné očkování nebo léky na prevenci proti viru Zika. Lze se tedy pouze chránit nošením triček s dlouhým rukávem, dlouhých kalhot a pokrývky hlavy. Dále se doporučuje používání repelentů proti komárům, které obsahují DEET (minimálně 20%), picaridin či olej z Eukalyptu citronového. Při současném používání krému na opalování nejprve naneste krém na opalování a potom aplikujte repelent. Nepoužívejte repelent ve spreji pod oblečení.
 
Onemocnění:
Pokud se cítíte nemocni, máte-li horečku s vyrážkou, bolesti kloubů nebo zánět spojivek, kontaktujte lékaře.
Vezměte si léky, jako např. acetaminophen nebo paracetamol pro úlevu od horečky nebo bolesti. Nepoužívejte aspirin, léky obsahující aspirin nebo nesteroidní protizánětlivé léky (např. ibuprofen). Pokud již používáte léky z jiných zdravotních důvodů, konzultujte použití dalších léků s lékařem. Hodně odpočívejte a pijte velké množství tekutin, abyste předešli dehydrataci.
 

 

Fotogalerie

První pomoc