Plavby Costa s CK Orbis Link - Destinace - Rudé moře
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Costa Favolosa - Španělsko, Itálie, Francie, Portugalsko

11-denní plavba
strava: plná penze
od 18 040

Costa Diadema - Itálie, Francie, Španělsko, Baleáry

8-denní plavba
strava: plná penze
od 13 260

Costa Magica - Itálie, Baleáry, Španělsko, Francie

8-denní plavba
strava: plná penze
od 11 930

Costa Magica - Španělsko, Francie, Itálie, Baleáry

8-denní plavba
strava: plná penze
od 13 260
Jste zde: Costa Destinace Rudé moře

Rudé moře

Pyramidy, skalní chrámy a rozmanitý podmořský ekosystém Rudého moře jsou hlavními lákadly této destinace. Středozemní moře je s Rudým mořem propojeno Suezským průplavem, během jeho překonávání proplujete několika plavebními komorami, obklopenými pouští. Atraktivní výlety do skalního města Petra či k pyramidám v Gíze nebo do komplexu v Luxoru můžete kombinovat se šnorchlováním mezi pestrobarevnými korálovými rybkami.

 

Gulf of Eilat (Red Sea) coral reefs

    Rudé moře

 

Plavby Rudé moře

Plavby v Rudém moři jsou většinou součástí trasy dálkové plavby nebo plavby poziční, kdy se lodě přesouvají z jedné oblasti do druhé. Spojnicí mezi rudým mořem a Středozemním mořem je 163 km dlouhý Suezský průplav.

Z přístavu Safaga se vyráží za egyptskými památkami do Luxoru a k pyramidám v Údolí králů, Karnaku, k chrámu královny Hatsepšut. Historie stověkého Egypta je fascinující a stavební památky jsou obdivovány po staletí.

 

Luxor Ramesseum

    Ramesseum, Luxor, EgyptPřístav Sharm el Sheikh vám dává skvělou příležitost pro pozorování unikátního podmořského systému Rudého moře. Po pouhých 55 km dojedete k základně, ze které vyplouvají lodě za šnorchlováním a potápěním do podmořského národního parku Ras Mohamed, kde se prohánějí stovky pestrobarevných korálových rybek, želvy karety i větší ryby.

Jiné výlety na Sinajském poloostrově vás seznámí s historií a životem beduínů, můžete  navštívit i  původní křesťanský klášter St. Catherine.

Skalní město Petra v Jordánsku je snadno dostupné z přístavu Aquaba. Nádherný stavební komplex byl vytvořený Nabatejci zhruba ve 3. stol. p. n. l. a v současné době je zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO. Společnost Costa vás dopraví do Petry busem nebo nabízí průvodcovaný 10 hodinový výšlap k tomuto světovému unikátu skalnatou pouští kolem hlubokých kaňonů po cestách starověkých Římanů. Pokud to vaše fyzička dovolí, nenechte si ujít tento jedinečný zážitek, spojený se slušným sportovním výkonem.

 

petra - Jordan

    Skalní město Petra, Jordánsko

Rudé moře nabízí také relaxaci na pláži a skvělé koupání, teplota vody je příjemná téměř po celý rok. Nezapomeňte na potápěčské brýle, pestrobarevné rybičky budou všude kolem vás.
Výlety v této oblasti nabízejí pochopitelně také oblíbené adrenalinové zážitky v podobě pouštního safari na čtyřkolkách nebo jízdu na velbloudech.

 

Sezóna plaveb

Rudé moře není samostatnou destinací, lodě Costa tudy proplouvají na svých dlouhých trasách ze Středomoří do Dubaje či dále Asie nebo při plavbě kolem světa. Klima je zde příjemné od podzimu do pozdního jara, v létě zde panují velice vysoké teploty, a tak je dobré se těmto měsícům vyhnout.

 

 Plavby

Nebyly nalezeny žádné plavby.