Plavby Costa s CK Orbis Link - Destinace - Kanárské ostrovy / Madeira
X
+420 702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Jste zde: Costa Destinace Kanárské ostrovy / Madeira

Kanárské ostrovy / Madeira

Vydejte se na příjemnou 12denní plavbu ke Kanárským ostrovům, které jsou díky svému celoročně příznivému klimatu nazývané „ostrovy věčného jara“. Souostroví vás překvapí svojí rozmanitostí. Naleznete zde pláže s pískem černým, zlatavým i bílým, na jiném místě vlny oceánu neúprosně útočí na ostré skály tvořené ztuhlou lávou. Madeira vám učaruje dramaticky vyhlížející krajinou s vysokými, strmými svahy a také náručí pestrobarevných květů roztodivných tvarů.

 

Coast El Golfo canary islands

    Ostrov Lanzarote, záliv El Golfo, Kanárské ostrovy 

 

Trasa plaveb na Kanárské ostrovy a Madeiru je většinou spojena se zastávkami v marocké Casablance a Tangeru, Lisabonu a ve španělských přístavech Malaga, Cartagena, Cadiz, Barcelona, Palma de Mallorca. Lodě na cestě ze Středozemního moře musí proplout Gibraltarskou úžinou, oddělující Atlantik. Vzhledem k tomu, že během takové plavby překonáte vzdálenost kolem 5 000 kilometrů, trvá cesta obvykle 12dní.

 

Přístavy u plavby na Kanárské ostrovy

Celoročně příjemné teplé klima, převaha slunečních paprsků, skvělá turistická infrastruktura a pohostinnost zdejších obyvatel činí toto souostroví oblíbeným dovolenkovým cílem. Lodě Costa připlouvají k ostrovům Gran Canaria, Lanzarote a Tenerife.

Přístav Las Palmas, ekonomické a kulturní centrem souostroví, je obklopen krásnými plážemi, které vybízejí k lenošení v prohřátém písku. Nepromeškejte však ani zajímavé okružní jízdy ostrovem nebo dobrodružný výlet na koňském hřbetu k jícnu sopky.

Rozsáhlý národní park Timanfaya na Lanzarote je tvořen unikátními scenériemi ztuhlé lávy. Průvodci vám zasvěceně demonstrují sopečné projevy a podají mnoho zajímavých informací k vulkanické činnosti, který zcela významně poznamenala život na ostrovech. Návštěvu ostrova je ideální zakončit posezením na promenádě při sklence zdejšího skvělého vína.

V přístavu Santa Cruz de Tenerife si užijete skvělou zábavu ve slavné zoologické Loro Parque nebo v největším evropském aquaparku Siam Park s desítkami atrakcí.

 

Santa Cruz de Tenerife, Espańa

    Santa Cruz de Tenerife, Španělsko 

 

Plavby Madeira - Funchal

Na Madeiru se cestuje za divokými přírodními scenériemi a půvabnými květinami. Vysoké hory strmě spadají do hlubokých údolí, po úbočích se vinou levády, unikátní zavlažovací kanálky, kolem kterých vedou turistické cesty. Výlet na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1862 m) má několik zastávek, během nichž se můžete kochat úchvatnými panoramaty, nakoupit si lahodné víno i ochutnat tradiční likér Poncha da Madeira.
Pokud chcete zůstat ve Funchalu a projít se kolem katedrály Sé a upravenými městskými parky, vyšetřete si čas na vyjížďku kabinovou lanovkou na horu Monte. Cestu dolů si urychlíte, pokud sjedete křivolakými strmými uličkami v proutěných saních. Pokud vás zláká vůně místní speciality, úhořovité hlubinné ryby "espada", bude tento gastronomický zážitek skvělou tečkou za vaší jednodenní návštěvou Madeiry.

 

Pico Ruivo a Pico do Arieiro madeira

    Pico Ruivo, Madeira, Portugalsko 

 

Termíny plaveb

Lodě Costa připlouvají ke Kanárským ostrovům a na Madeiru nepravidelně během celého roku. Přístavem vyplutí je obvykle Savona či Barcelona. Tyto ostrovy v Atlantiku jsou také místem zastávek lodí na dálkových plavbách přes Atlantik, které naleznete v plavebním kalendáři vždy na jaře a na podzim.Plavby

Nebyly nalezeny žádné plavby.