Plavby Costa s CK Orbis Link - Informace o lodní společnosti
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

MSC Divina - USA, Aruba, Jamajka, Kajmanské ostrovy, Bahamy (z Miami)

12-denní plavba
strava: plná penze
od 11 450

MSC Opera - Itálie, Řecko, Izrael, Kypr (z Janova)

12-denní plavba
strava: plná penze
od 12 220

Costa Magica - Antily, Panenské ostrovy (Pointe-a-Pitre)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 10 940

Costa Diadema - Arabské emiráty, Omán (z Abú Dhabí)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 8 395

MSC Bellissima - Arabské emiráty, Bahrajn, Katar (z Dubaje)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 12 470
Jste zde: Costa O Costa Cruises Informace o lodní společnosti

Informace o lodní společnosti

Costa Crociere S.p.A. je italská společnost se sídlem v Janově v Itálii se 65-letou tradicí v pořádání okružních plaveb. Společnost Costa Crociere S.p.A. vlastní značky AIDA Cruises , Ibera Cruises a Costa Cruises, které tvoří dohromady flotilu 26 lodí v provozu a dalších 4 ve výstavbě.


AIDA CRUISES
Aida Cruises je vedoucí společností v Německu, pořádající okružní plavby. Flotilu AIDA tvoří v současnosti 9 lodí a 3 lodě jsou ve výstavbě. Lodě AIDA jsou určeny především pro německy mluvící země a jsou charakteristické svým mladistvým stylem a neformálními službami (www.aida.de).


IBERA CRUISES
Ibera Cruises je malou lodní společností, pořádající plavby u Pyrenejského poloostrova. Společnost vlastní 3 lodě.


COSTA CRUISES
Costa Cruises je 1. lodní společností v prodeji okružních plaveb v Evropě – s vedoucí pozicí v Itálii, Francii, Španělsku a Švýcarsku, a také v Jižní Americe. V roce 2011 dosáhl počet pasažérů, kteří si zvolili plavbu na lodích Costa, rekordního 2,3 miliónu -  což je největší počet osob, které kdy evropská lodní společnost na své palubě přivítala.
Costa Cruises disponuje největší a nejmodernější flotilou ze všech evropských lodních společností -
14 lodí, nabízejících na svých palubách dovolenou snů - zábavu i odpočinek a to nejlepší z italské pohostinnosti a gastronomie. Další, patnáctá loď flotily, Costa Diadema, se přidruží k flotile v r. 2014.


Všechny lodě plují pod italskou vlajkou a jsou provozovány na okružních plavbách ve Středomoří, Severní Evropě, Karibiku, Jižní Americe, v oblasti Arabského poloostrova, v Rudém moři a Asii. Lodní společnost pořádá i plavby kolem světa.


Costa Cruises obdržela od italské certifikační společnosti RINA certifikaci BEST4  (Business Excellence Sustainable Task), což je integrovaný systém dobrovolné certifikace souladu společnosti s nejvyššími mezinárodními standardy, které zahrnují:
-          sociální odpovědnost (SA 8000, v r. 2001)
-          životní prostředí (UNI EN ISO 14001, v r. 1996)
-          bezpečnost (OHSAS 18001, v r. 1999)
-          kvalitu (UNI EN ISO 9001, v r. 2000)


Costa Cruises se stala první společností na světě, které byl certifikační společností RINA udělen certifikát „Green Star“ pro celou její flotilu. Podle certifikátu „Green Star“ se společnost Costa zavazuje, že všechna její plavidla budou provozována zodpovědně s ohledem na životní prostředí ve smyslu ochrany ovzduší a moře ve všech oblastech, kde jsou pořádány její plavby. „Green Star“ podléhá nejvyšším standardům ochrany životního prostředí ve smyslu prevence znečištění mořského prostředí a je přísnější nežli běžná ustanovení mezinárodní úmluvy MARPOL.             
Od července 2005 Costa spolupracuje s WWF (World Wildlife Fund) a podporuje ochranu tří nejvzácnějších a nejohroženějších mořských ekoregionů na světě: některé oblasti Středozemního moře, Velké Antily a severovýchodní Brazílii. Costa se zaměřuje i na své zákazníky, které vybavuje informativními a vzdělávacími materiály. V těchto třech ekoregionech budou prováděny cílené akce italskou pobočkou WWF za finanční podpory společnosti Costa a jejích zákazníků.


Lodní společnost byla v novodobé historii několikrát oceněna.
Jedním z nejdůležitějších bylo prestižní švýcarské Green Planet Award pro celou flotilu (v r. 2008). Tímto označením švýcarská organizace označuje provozovatele turistických zařízení, kteří příkladně nakládají se životním prostředím v rámci svých aktivit.
Od americké lodní komory obdržela lodní společnost v roce 2009 ocenění Environmental Achievement Award pro sedm lodí flotily.
V roce 2011 dokonce loď Costa Favolosa obdržela ocenění ,,Green Plus Award", což je nejvyšší ocenění pro loď, na které se dbá o maximální šetrnost k životnímu prostředí dle Italského námořního rejstříku (RINA).
V říjnu 2008 Costa Cruises získala ocenění ,,Best of spa", což je ocenění za kvalitu lázní Samsara Spa od jednoho z předních amerických portálů (Cruise Critic) specializovaných na plavby.
O rok později byla Costa Cruises oceněna zlatou Magellan Award za nejlepší design lázní Samsara Spa časopisem Travel Weekly.


Nejen lázně na nových lodích byly oceněny pro svůj design. Podpora známých, ale i nových architektů pomohla vytvořit umělecké pojetí interiérů na všech lodích flotily. Každá loď tak v sobě skrývá konkrétní téma a od poválečného období po současnost je živým svědectvím italských i mezinárodních architektonických a uměleckých trendů.
Costa Cruises tedy prokazuje svou schopnost plánovat a sledovat nové směry, a to nejen na moři, ale i v současném uměleckém výrazu a designu.
Lodní společnost je známá svým perfektním přístupem ke svým hostům, který vychází z firemních hodnot a váží si každého pasažéra. Tento osobitý styl je známý jako " Costa Touch" a je charakteristický pro všechny zaměstnance společnosti. Na lodích Costa tak naleznete báječný svět, kde se budete cítit jako doma.  Chceme Vám poskytnout jedinečný a nezapomenutelný zážitek z dovolené díky dokonalému a přátelskému servisu na palubě i na pevnině.


Costa Cruises má zastoupení ve 14 zemích a vlastní 7 výcvikových škol pro personál na lodi.
Pět škol pro lodní personál se nachází v Indii (Hyderabad & Bombej), na Filipínách (Manila), v Indonesii (Jakarta), v Peru (Lima) a Brazílii (Santos). Škola v Manile se věnuje taktéž výcviku palubního a strojního personálu.
Lodní společnost vlastní moderní výcvikové středisko v Janově (Casa del Campo) pro technický personál a trénink manažerů na lodích Costa. Další zaškolování personálu probíhá taktéž v Číně, Vietnamu a Chile.


Společnost Costa Cruises je součástí Carnival Corporation & plc, která je lídrem světového trhu okružních plaveb a je členem World´s Leading Cruise Lines, asociace, která sdružuje nejvýznamnější světové lodní společnosti pořádající okružní plavby. Členy asociace jsou dále společnosti Carnival Cruise Lines, Holland America Line, Cunard Line, Seabourn Cruise Line, Windstar Cruises a Princess Cruises.


Fotogalerie

Costa