Plavby Costa s CK Orbis Link - Dvě nové lodě Costa zadané do výroby
X
+420 702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Celebrity Equinox - Plavba na ostrovy Karibiku

13-denní plavba
strava: plná penze
od 29 980

Emerald Princess - Plavba z Floridy skrz Panamský průplav do Los Angeles

16-denní plavba
strava: plná penze
od 43 790
Jste zde: Costa Dvě nové lodě Costa zadané do výroby

Dvě nové lodě Costa zadané do výroby

Finská loděnice Mayer Werft obdržela zakázku na stavbu 2 nových lodí pro společnost Costa.

Půjde o lodě s největší kapacitou cestujících, které byly kdy postavené. Po technické stránce je inovativní pohon na plyn, který splní přísná ekologická kritéria.

 

Lodní společnost Costa Cruises zadala loděnicím Meyer Werft ve finském městě Turku svoji objednávku na dvě nové lodě příští generace.

Půjde o plavidla s mnoha inovacemi. Revoluční je především způsob pohonu pomocí hybridních motorů na zkapalněný zemní plyn (LNG), které budou pohánět lodě v přístavech i na otevřeném moři. Využívání tohoto paliva pomáhá výrazně snížit výfukové emise. Jedná se nový trend v lodním průmyslu. Tato technologie bude použita i u nových zakázek německé lodní společnosti Aida.

 

Dvě nové lodě by měly vyplout v letech 2019 a 2020 a budou nabízet přes 2600 kajut pro více než 6600 pasažérů na palubě.

 

Rozšíření kapacity flotily lodí Costa je zároveň přínosné pro Itálii, neboť přinesou nové pracovní příležitosti pro 750 členů posádky italské národnosti.

 

Lodě společnosti Costa budou figurovat jako ambasadoři na moři, reprezentující to nejlepší z Itálie z hlediska pohostinnosti, gastronomie a zábavy. Tyto lodě pomůžou Costě upevnit svoji vůdčí pozici na kontinentálním evropském trhu, kde v roce 2014 každý druhý pasažér cestoval na lodi Costa.

 

 

Zdroj: Tisková zpráva Costa Cruises, Miláno, 28. 7. 2015 (zkráceno)

 

5/8/15


Fotogalerie

Lodě Costa