Plavby Costa s CK Orbis Link - Costa Cruises pluje do budoucnosti
X
+420 702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Celebrity Equinox - Plavba na ostrovy Karibiku

13-denní plavba
strava: plná penze
od 30 170

Emerald Princess - Plavba z Floridy skrz Panamský průplav do Los Angeles

16-denní plavba
strava: plná penze
od 44 070
Jste zde: Costa Costa Cruises pluje do budoucnosti

Costa Cruises pluje do budoucnosti

Jak se majitelé výletních lodí starají o udržitelný rozvoj a ochranu životního prostředí, které sami z principu své činnosti narušují?

Aktivity lodního dopravce Costa Cruise k ochraně životního prostředí. LNG lodě, úspora energie a další počiny k ekologičtější dopravě.

Jak se majitelé výletních lodí starají o udržitelný rozvoj a ochranu životního prostředí, které sami z principu své činnosti narušují? Snižování energetické náročnosti, ochrana ekosystémů, stavba plavidel na ekologická paliva – to je jenom část aktivit italské společnosti Costa Cruises, zveřejněných v nové zprávě "Na viděnou zítra – na cestě do budoucnosti".
Co konkrétně znamená výrazné angažování Costa Cruises v ochraně přírody? Za rok 2015 snížila o 3 % spotřebu pohonných hmot na pasažéra za den, téměř o 5 % spotřebu energie a o 2, 3 % svou uhlíkovou stopu. Na všech lodích se recykluje odpad, sedm z nich bylo vybaveno systémem odstraňujícím více než 90 % škodlivin z výfukových plynů. Více jak dvě třetiny potřebné vody bylo vyrobeno přímo na palubě.

 


 

Vše pro naše životní prostředí

Costa Cruises se také stala partnerem projektu Whalesafe Life+ pro ochranu vorvaňů obrovských a podporuje Italskou národní radu pro výzkum v oblasti oceánografie a mořských věd.
Mezi roky 2007 a 2015 bylo na palubách lodí Costa v rámci spolupráce s Národním konsorciem pro sběr a recyklaci hliníku nasbíráno zhruba 334 tun hliníku k recyklaci.
Vyvrcholením zmiňovaných aktivit je výroba dvou velkých luxusních lodí s pohonem na zkapalněný zemní plyn (LNG). Své okolí zatíží výfukovými zplodinami výrazně méně než současná plavidla. Do provozu budou uvedeny v letech 2019 a 2021.


 

Zodpovědná Costa nejen při ochraně přírody

Za pozornost stojí i posilování vazeb přepravce s místními komunitami ve všech 261 přístavech, kde kotví, čímž vznikají nové příležitosti pro zaměstnanost a podnikání. Costa ostatně dává práci zaměstnancům ze 70 různých zemí a má více než 10 tisíc dodavatelů se sídlem na všech pěti kontinentech.
Costa Cruises též uplatňuje strategii udržitelné výživy a transparentnosti dodavatelského řetězce. Cílem společnosti je pasažérům poskytnout ojedinělý gurmánský zážitek, zároveň však v souladu s co nejpřirozenějším způsobem zajištění surovin. Není bez zajímavosti, že čím dál větší úlohu budou v této strategii hrát nejen členové posádky, ale i samotní hosté.

 

 

25. 11. 2016
 


Fotogalerie

Costa